Dlaczego warto zimą zajrzeć z dziećmi nad polskie morze ?

By | 3 marca 2017

Zimowa propozycja „Dzieciaki jedziemy nad morze” !

Najczęściej pobyt nad morzem kojarzy się z latem, wakacjami, ładną pogodą, gorącym słońcem, dlatego większość dzieci dziwi się, gdy rodzice informuję, że w okresie zimowym chcą pojechać nad polskie morze. Oprócz ferii zimowych w górach warto odwiedzić nadmorskie miejscowości takie jak Jastarnia, Jurata, Łeba czy Władysławowo.

Uroki zimowego pobytu nad Bałtykiem

Sporo osób zastanawia się co takiego można robić zimą nad morzem i jaki jest urok zimowych wakacji nad Bałtykiem ? Prawda jest taka, że zima nad polskim morzem jest bardzo urokliwa. Plaża jest praktycznie pusta, nad wodą latają mewy, słychać szum fal kojący nasze zmysły. Jeśli ktoś był nad polskim morzem zimą wie, że ma to sens i jakie są zalety wypoczynku nad morzem w okresie zimowym. O tym poniżej w skrócie.

Powód pierwszy – cisza i spokój podczas urlopu !

Na pewno wielu z Was było nad morzem w okresie wakacyjnym. Ma to oczywiście wiele zalet, ale głównym problemem jest hałas i tłumy turystów. Znalezienie dobrego miejsca na plaży…baaaa…znalezienie w ogóle miejsca na plaży jest ciężkie ! Wokół biegają dzieci rozsypujące po turystach piasek, ciężko znaleźć spokojny zakątek, co chwilę przechodzą sprzedawcy kukurydzy, drożdżówek, lodów, woda jeśli chodzi o jej temperaturę pozostawia dużo do życzenia.

Czyste powietrze nad morzem

Czyste powietrze dla zdrowia, możliwość wdychania jodu, oddychanie pełną piersią, to ważne, to ważne atuty zimowego odpoczynku nad morzem zwłaszcza osoby z dużych aglomeracji takich jak Kraków, Warszawa czy śląskie miasta. Mieszkańcy tych terenów mogą odczuć, że zmiana powietrza daje naprawdę dużą różnicę w komforcie codziennego funkcjonowania. Zwłaszcza w okresie sztormów istnieje czas kiedy w powietrzu znajdują się duże ilości jodu, zatem nad polskie morze zapraszamy osoby, które chcą uciec na jakiś czas od smogu, smrodu spalin samochodowych i wszystkiego tego co niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Niższe ceny wypoczynku zimą nad morzem

Kolejny powód, dla którego warto zimą na kilka dni udać się nad polskie morze to niższe koszty wypoczynku. Wiele hoteli i miejsc w których wynajmuje się noclegi nad morzem oferuje ciekawe atrakcyjne warunki pobytu dla dorosłych i dzieci. Hel, Władysławowo, Jastarnia, Łeba, Kołobrzeg to miejsca w których możemy zimowy wypoczynek spędzić z całą rodziną po prostu taniej. Dla najmłodszych znajdą się ciekawe atrakcje w ośrodkach hotelowych, sale zabaw, baseny, sale z nagłośnieniem i animatorkami zabaw. Wszystko to skłania nas do tego, aby właśnie z najmłodszymi pociechami wyjechać na zimowy wypoczynek nad polskie morze. Ofertami specjalnymi objęte są nie tylko noclegi, ale także pyszne wyżywienie. Zatem jeśli chcesz odpocząć na polskim morzem i zrobić to taniej to wyjedź właśnie w okresie zimowym.

Dogodny dojazd nad morze

Kolejny ważny powód aby w zimie pojechać nad morze to brak korków i kolejek na drogach. Każdy kto w wakacje jechał nad polskie morze z pewnością zauważył, że droga zajmuje więcej czasu niż wcześniej planował…korki, kolejki przy bramkach autostradowych, zwiększony ruch pojazdów – wszystko to powoduje, że droga zajmuje więcej czasu, dzieci marudzą w samochodzie i podróż zwłaszcza jeśli nie masz klimatyzacji może stać się prawdziwym horrorem.

 

Zimowe atrakcje nad morzem

I ostatni powód skłaniający nas do spędzenia zimy nad morzem to atrakcje, które możemy tam znaleźć. Rejsy promem do Szwecji, muzea, oceanarium, mola, plażą zimą, smaczna ryba w barze, możliwość uprawiania sportów z dziećmi w basenach, sieć SPA, które także funkcjonują nad morzem, możliwość zobaczenia jak wygląda prawdziwy sztorm, otwarte mola spacerowe to tylko część atrakcji, które możesz znaleźć także nad Bałtykiem w okresie zimowym. Świetnym pomysłem jest odwiedzenie lasów na półwyspie Helskim, w nich odczujesz zimowy klimat nad morzem i jednocześnie ciszę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *