Poznaj klimat polskiego Bałtyku we Władysławowie

By | 15 marca 2017

Władysławowo to urocza miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Bałtyckim w miejscu, gdzie zaczyna się Półwysep Helski. W tym punkcie rozchodzą się drogi na Półwysep Helski, w kierunku Jastrzębiej Góry i Karwi oraz droga do Trójmiasta. Wszystkich miłośników wakacji nad morzem zapraszamy serdecznie do Władysławowa gdzie poczuć można specyficzny morski klimat i odpocząć w pełnym uroku Morza Bałtyckiego.

Wejdź na latarnię morską w Rozewiu ?

Na pewno jedną z wielkich atrakcji jest latarnia morska położona kilka kilometrów od Władysławowa w miejscowości Rozewie. Jest to najbardziej wysunięty na północ punkt terytorium Polski. Poza sezonem letnim na latarnie wejdziesz bez problemu unikając tłumów, natomiast w wakacje latarnia cieszy się tak dużą popularnością i wejście może zająć nawet kilkadziesiąt minut.  Przepiękny widok na morze i okolice Rozewia i Władysławowa to niepodważalne atuty tego miejsca.

Port rybacki we Władysławowie

Port rybacki we Władysławowie to miejsce które oczywiście także warto odwiedzić. Co roku przyciąga ono wielu turystów, którzy doceniają urok tego miejsca i korzystają z możliwości uczestniczenia w rejsach statkiem po Bałtyku. Przez chwilkę poczuć się można niczym prawdziwy wilk morski, szczególnie gdy zawieje mocniejszy wiatr:)  Pprócz kutrów, które łowią ryby zobaczysz na miejscu szereg pięknych jachtów, które pływają po Morzu Bałtyckim, możesz tutaj zjeść pyszną rybę lub też kupić ją bezpośrednio z kutra i usmażyć we własnym zakresie.

Port rybacki we Władysławowie

Plaża we Władysławowie

Plaża we Władysławowie

Przepiękne plaże we Władysławowie i innych nadmorskich miejscowościach słyną z szerokich, czystych i pięknych piaszczystych powierzchni. Wieczorny spacer nad wodą jest wielką przyjemnością, a wiele osób uwielbia oczywiście wylegiwanie się za dnia na gorącym piasku w świetle słońca. Plaża, relaks, zimne napoje, szum fal morza, nadmorskie ptaki to wszystko możesz zaobserwować wypoczywających na plaży we Władysławowie.

Baza noclegowa nad morzem we Władysławowie

Oczywiście wybierając się nad polskie morze musisz wcześniej zarezerwować sobie nocleg dla turysty. Władysławowo to miejscowość, która co roku rozbudowuje swoją bazę noclegową, dlatego z reguły przed i po wakacjach nie ma problemu z rezerwacją pokoju, natomiast już miesiące tak jak lipiec i sierpień to szczytowe okresy i nocleg nad morzem we Władysławowie najlepiej rezerwować kilka miesięcy wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *