Korzyści płynące z wakacyjnego pobytu nad morzem

By | 28 marca 2017

W okresie letnim, a szczególnie w lipuc i sierpniu Polacy a także turyści z zagranicy przybywają gromadnie nad polskie wybrzeże. Pomimo, że pogoda nie jest gwarantowana i bywa czasami kapryśna to znalezienie ciekawych atrakcji podczas wakacji nad morzem nie jest zbyt trudne. Także zlokalizowanie odpowiedniego noclegu nad morzem nie jest kłopotliwe o ile zrobisz to kilka miesięcy wcześniej.

Co czeka Cię latem nad Bałtykiem ?

Wakacje nad polskim wybrzeżem to czysta morska woda, szum fal, powietrze bogate w mikroelementy, jod, sole mineralne, no i oczywiście świeże powietrze pozbawione toksyn, które często towarzyszą człowiekowi w dużych aglomeracjach. Woda morska zawiera wiele pierwiastków pierwiastków potrzebnych do życia, które możemy pochłaniać podczas morskich kąpieli.

Wakacje nad morzem pomocne w walce z łuszczycą

Pobyt nad morzem pomaga w walce z łuszczycą. Badania lekarzy przeprowadzane przez wiele lat udowodniły, iż wakacje nad morzem i wpływ słonej wody ma dobrotliwy wpływ na skórę walcząca z łuszczycą. Jeszcze bardziej pozytywny wpływ dla osób chorych na tą chorobę mają kąpiele w Morzu Martwym, w którym zasolenie jest jeszcze większe niż w Bałtyku.

Zdrowotne aspekty wakacji nad morzem

Wakacje nad morzem to oczywiście jod w powietrzu, który niezbędny jest do prawdy prawidłowego funkcjonowania i pracy tarczycy, szczególnie dużo jest go w okresach zimowych (podczasz sztormów), także wakacje nad morzem są polecane także na ferie zimowe, na Sylwestra, na Święta Bożego Narodzenia, gdy podczas silnych wiatrów w powietrzu jest duża zawartość jodu i spacery brzegiem plaży są wtedy bardzo wskazane. Nadmorski klimat jest polecany także alergikom, gdyż powietrze jest czyste i pozbawione elementów drażniących skórę i oczy. Naturalnie wakacje letnie to okres wylegiwania się na słonecznej plaży, zażywania morskich kąpieli i pełnego relaksu oraz wypoczynku, którego nie brakuje we Władysławowie i innych nadmorskich miejscowościach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *