Stop naciągaczom turystów

By | 11 kwietnia 2017

Jak co roku słychać informację iż niektórzy klienci poszukujący noclegów nad morzem lub w górach padli ofiarą oszustów – naciągaczy. Jest to proceder coraz mniejszy, ale jednak ciągły. Zakopane, Wisła, Władysławowo, Kołobrzeg to niektóre miasta w których słychać było o osobach, które inkasowałby zaliczki za pobyt turystów, a potem ślad po nich zanikał.

Sprawdź firmę w CEIDG

Jak wobec tego szukając noclegów nad morzem lub pokojów gościnnych w górach na wakacje nie paść ofiarą naciągaczy ? Po pierwsze może sprawdzić osobę od której wynajmujesz noclegi w bazie przedsiębiorców CEIDG, gdzie każda firma prowadząca działalność gospodarczą widnieje. Oczywiście możesz także zadzwonić do urzędu miasta, w którym chcesz wynająć nocleg nad morzem i zapytać, czy właściciel pensjonatu, noclegu widnieje w bazie firm.

Właściciel noclegów nad morzem bez działalności

A co jeśli właściciel noclegów nad morzem nie widnieje w bazie firm, ponieważ nie prowadzi działalności gospodarczej ? W takim przypadku po pierwsze możesz sprawdzić w mapach Google po numerze budynku i nazwie ulicy, czy pensjonat o którym myślisz fizycznie istnieje. Kolejnym sposobem na utwierdzenie się przekonaniu, iż interesujące nas noclegi fizycznie istnieją jest znalezienie kontaktu do sąsiada właścicieli noclegów, które chcesz wynająć. Dzwoniąc po osobach, które mieszkają niedaleko możesz zweryfikować czy pod danym numerem budynku widnieje właściciel o podanym nazwisku.

Naciągaczy chyba coraz mniej

Na szczęście naciągacze turystów to coraz większa rzadkość, a na pewno w ostatnich latach o takich historiach w telewizji słyszymy na szczęście coraz rzadziej. Jeśli dane osoby wynajmującej noclegi nad morzem znajdziesz w kilku miejscach w Internecie, do tego zweryfikujesz na stronie Google moja firma, to raczej nie musisz się obawiać iż jest to oszustwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *