Jak wybierać noclegi nad morzem ?

By | 10 maja 2017

Jak powszechnie wiadomo wybór noclegów nad morzem jest bardzo szeroki. Zarówno w Łebie, Władysławowie, Kołobrzegu czy innych miastach nadmorskich znajduje się wiele pensjonatów, miejsc noclegowych, hoteli, pokoi gościnnych nad morzem dla turystów, w których bez problemu możesz zarezerwować miejsce. Niestety często wybór noclegów nad morzem na odległość wiąże się z pewnym ryzykiem. Nigdy nie wiesz co znajduje się w sąsiedztwie danego miejsca, co znajduje się za oknem, jakie są warunki komunikacyjne, jak wygląda okolica. Poniżej kilka, które pomogą ci wybrać odpowiedni nocleg na wakacje nad morzem i uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Punkt pierwszy odległość pokoi nad morzem od plaży

Jak powszechnie wiadomo sporo noclegów nad morzem znajduje się w dużej odległości od plaży. Należy rozważyć, czy możesz sobie robić codziennie spacerki, czy wolisz wyjść ze swojego pokoju i mieć plażę w zasięgu kilkudziesięciu, czy kilkuset metrów. Zdarza się, że miejsce w którym wynajmujesz pokój gościnny nad morzem jest oddalone od linii brzegowej nawet o kilka kilometrów, zatem możesz z jednej strony skorzystać z takich noclegów i dojeżdżać samochodem w pobliże plaży. Często noclegi takie są dużo tańsze od noclegów nad samym morzem, ale musisz przeznaczyć pewną pulę środków na miejsce parkingowe, które zazwyczaj nad samym morzem jest płatne. Dodatkowo nie będziesz mógł wypić piwa i wrócić autem do swojego pokoju 🙂

Wybierając noclegi nad samym morzem musisz jednak wziąć pod uwagę że są one z reguły droższe, zatem chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wybór noclegów oddalonych o kilkaset metrów, maksymalnie do kilometra od plaży. Dzięki temu nie zapłacisz zbyt wygórowanej kwoty za wczasy nad samym morzem a jednocześnie możesz sobie zrobić 10-15 minutowy spacer – to nie będzie wiązało się ze zbyt dużą utratą sił.

Łazienka do pokoi nad morzem

Podpunkt kolejny, czy w pokojach jest łazienka ? Jest to szczególnie ważne dla osób, które często krępują się korzystać ze wspólnej łazienki z innymi turystami. Pokoje nad morzem z łazienkami są oczywiście nieco droższe, ale zapewniają najczęściej pełny komfort wczasowiczom.

Położenie noclegów nad morzem

Jeśli jesteś przyzwyczajony do dużego ruchu samochodowego i pociągów to możesz wybrać pokój nad morzem do wynajęcia położony blisko linii kolejowej czy drogi. Osoby które starają się wypocząć w spokoju powinny wziąć pod uwagę, że nadmierny ruch samochodowy i przejeżdżające pociągi mogą skutecznie utrudnić wypoczynek nad morzem. Także wziąć pod uwagę należy ewentualną bliskość klubów nocnych i dyskotek. Bawiące się w nocy osoby wracając po dyskotece mogą często zakłócać ciszę nocną. Także często w okolicach bliskich plaży wybór miejsca noclegowego może wiązać się z tym, iż istnieje tam duży ruch pieszy i samochodowy turystów do późnych godzin nocnych – to także powinieneś wziąć pod uwagę.

Podsumowanie…nieważne gdzie wybierzesz nocleg, blisko, czy dalej od plaży, we Władysławowie, Łebie, Kołobrzegu, czy innym mieście nad morzem, w ścisłym centrum miasta czy na jego spokojnych obrzeżach, życzymy ci udanego wypoczynku nad polskim morzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *