Jak wybierać noclegi nad morzem ?

Jak powszechnie wiadomo wybór noclegów nad morzem jest bardzo szeroki. Zarówno w Łebie, Władysławowie, Kołobrzegu czy innych miastach nadmorskich znajduje się wiele pensjonatów, miejsc noclegowych, hoteli, pokoi gościnnych nad morzem dla turystów, w których bez problemu możesz zarezerwować miejsce. Niestety często wybór noclegów nad morzem na odległość wiąże się z pewnym ryzykiem. Nigdy nie wiesz co znajduje się w sąsiedztwie danego miejsca, co znajduje się za oknem, jakie są warunki komunikacyjne, jak wygląda okolica. Poniżej kilka, które pomogą ci wybrać odpowiedni nocleg na wakacje nad morzem i uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Punkt pierwszy odległość pokoi nad morzem od plaży

Jak powszechnie wiadomo sporo noclegów nad morzem znajduje się w dużej odległości od plaży. Należy rozważyć, czy możesz sobie robić codziennie spacerki, czy wolisz wyjść ze swojego pokoju i mieć plażę w zasięgu kilkudziesięciu, czy kilkuset metrów. Zdarza się, że miejsce w którym wynajmujesz pokój gościnny nad morzem jest oddalone od linii brzegowej nawet o kilka kilometrów, zatem możesz z jednej strony skorzystać z takich noclegów i dojeżdżać samochodem w pobliże plaży. Często noclegi takie są dużo tańsze od noclegów nad samym morzem, ale musisz przeznaczyć pewną pulę środków na miejsce parkingowe, które zazwyczaj nad samym morzem jest płatne. Dodatkowo nie będziesz mógł wypić piwa i wrócić autem do swojego pokoju 🙂

Wybierając noclegi nad samym morzem musisz jednak wziąć pod uwagę że są one z reguły droższe, zatem chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wybór noclegów oddalonych o kilkaset metrów, maksymalnie do kilometra od plaży. Dzięki temu nie zapłacisz zbyt wygórowanej kwoty za wczasy nad samym morzem a jednocześnie możesz sobie zrobić 10-15 minutowy spacer – to nie będzie wiązało się ze zbyt dużą utratą sił.

Łazienka do pokoi nad morzem

Podpunkt kolejny, czy w pokojach jest łazienka ? Jest to szczególnie ważne dla osób, które często krępują się korzystać ze wspólnej łazienki z innymi turystami. Pokoje nad morzem z łazienkami są oczywiście nieco droższe, ale zapewniają najczęściej pełny komfort wczasowiczom.

Położenie noclegów nad morzem

Jeśli jesteś przyzwyczajony do dużego ruchu samochodowego i pociągów to możesz wybrać pokój nad morzem do wynajęcia położony blisko linii kolejowej czy drogi. Osoby które starają się wypocząć w spokoju powinny wziąć pod uwagę, że nadmierny ruch samochodowy i przejeżdżające pociągi mogą skutecznie utrudnić wypoczynek nad morzem. Także wziąć pod uwagę należy ewentualną bliskość klubów nocnych i dyskotek. Bawiące się w nocy osoby wracając po dyskotece mogą często zakłócać ciszę nocną. Także często w okolicach bliskich plaży wybór miejsca noclegowego może wiązać się z tym, iż istnieje tam duży ruch pieszy i samochodowy turystów do późnych godzin nocnych – to także powinieneś wziąć pod uwagę.

Podsumowanie…nieważne gdzie wybierzesz nocleg, blisko, czy dalej od plaży, we Władysławowie, Łebie, Kołobrzegu, czy innym mieście nad morzem, w ścisłym centrum miasta czy na jego spokojnych obrzeżach, życzymy ci udanego wypoczynku nad polskim morzem.

Stop naciągaczom turystów

Jak co roku słychać informację iż niektórzy klienci poszukujący noclegów nad morzem lub w górach padli ofiarą oszustów – naciągaczy. Jest to proceder coraz mniejszy, ale jednak ciągły. Zakopane, Wisła, Władysławowo, Kołobrzeg to niektóre miasta w których słychać było o osobach, które inkasowałby zaliczki za pobyt turystów, a potem ślad po nich zanikał.

Sprawdź firmę w CEIDG

Jak wobec tego szukając noclegów nad morzem lub pokojów gościnnych w górach na wakacje nie paść ofiarą naciągaczy ? Po pierwsze może sprawdzić osobę od której wynajmujesz noclegi w bazie przedsiębiorców CEIDG, gdzie każda firma prowadząca działalność gospodarczą widnieje. Oczywiście możesz także zadzwonić do urzędu miasta, w którym chcesz wynająć nocleg nad morzem i zapytać, czy właściciel pensjonatu, noclegu widnieje w bazie firm.

Właściciel noclegów nad morzem bez działalności

A co jeśli właściciel noclegów nad morzem nie widnieje w bazie firm, ponieważ nie prowadzi działalności gospodarczej ? W takim przypadku po pierwsze możesz sprawdzić w mapach Google po numerze budynku i nazwie ulicy, czy pensjonat o którym myślisz fizycznie istnieje. Kolejnym sposobem na utwierdzenie się przekonaniu, iż interesujące nas noclegi fizycznie istnieją jest znalezienie kontaktu do sąsiada właścicieli noclegów, które chcesz wynająć. Dzwoniąc po osobach, które mieszkają niedaleko możesz zweryfikować czy pod danym numerem budynku widnieje właściciel o podanym nazwisku.

Naciągaczy chyba coraz mniej

Na szczęście naciągacze turystów to coraz większa rzadkość, a na pewno w ostatnich latach o takich historiach w telewizji słyszymy na szczęście coraz rzadziej. Jeśli dane osoby wynajmującej noclegi nad morzem znajdziesz w kilku miejscach w Internecie, do tego zweryfikujesz na stronie Google moja firma, to raczej nie musisz się obawiać iż jest to oszustwo.

Jak szukać noclegów nad morzem ?

oczywiście chyba najlepsze i najprostsze rozwiązanie na znalezienie ciekawego noclegu nad morzem , pokoju we Władysławowie, Jastrzębiej Górze, czy innej nadmorskiej miejscowości są polecenia, czyli kontakty od znajomych, przyjaciół, rodziny, która wczasy nad morzem w przeszłości już miała i wypoczywała w dobrych warunkach i niewygórowanych cenach.

Jeśli nie masz poleceń, to jak szukać noclegu nad morzem ?

Oczywiście jeśli Twoje noclegi z polecenia są już zajęte, to musisz szukać innego sposobu na znalezienie ciekawej kwatery dla Ciebie i Twojej Rodziny. Kolejnym sposobem na znalezienie noclegu na Wasze wymarzone wakacje jest oczywiście Internet. Może być to czynność na tyle szybka i prosta jeśli rezerwujesz pokoje nad morzem dostatecznie wcześnie, ale może cię to kosztować dużo siły i czasu jeśli zwlekasz z „zaklepaniem” noclegu nad morzem na ostatnią chwilę. Może się okazać, że większość ośrodków noclegowych, kwater prywatnych jest już zajęty zajętych. Zmusza Cię to do wykonywania wielu telefonów i spędzenia sporej ilości czasu przed ekranem komputera.

Facebook

Kolejny sposób na znalezienie wymarzonych noclegów na Twoje udane wakacje nad morzem to Facebook. Możesz znaleźć portale tematyczne związane z turystyką i na nich zasięgnąć opinii osób, które nad polskim morzem już w przeszłości były. Facebook to tętniące życiem miejsce, w którym ludzie wymieniają się chętnie opiniami i poradami na wiele tematów, także na tematy związane z turystyką.

Sposób ryzykowny – przyjedź i szukaj 🙂

Ostatnim sposobem na znalezienia kwatery nad morzem, który może się jednak nie udać jest szukanie noclegu bezpośrednio na miejscu po przyjeździe nad Bałtyk. Już przy drodze wjazdowej do niektórych miast stoją osoby z tabliczkami „wolne pokoje”. Wjeżdżając do Władysławowa czy innego miasta pociągiem, możesz także natrafić na tutejszych mieszkańców chodzących po przedziałach i proponujących turystom wolne kwatery w swoich domach. Także w okolicach dworca kolejowego i autobusowego (przykładowo we Władysławowie) stoją często osoby z kartkami i wywieszka o wolnych pokojach nad morzem. Może się jednak okazać że komfort noclegów, które proponują Ci osoby stojące na ulicy nie jest zadowalający, a wtedy pozostanie ci szukanie dalej i tracenie swojego cennego czasu na poszukiwania noclegu zamiast na wylegiwanie się na gorącej plaży.

Korzyści płynące z wakacyjnego pobytu nad morzem

W okresie letnim, a szczególnie w lipuc i sierpniu Polacy a także turyści z zagranicy przybywają gromadnie nad polskie wybrzeże. Pomimo, że pogoda nie jest gwarantowana i bywa czasami kapryśna to znalezienie ciekawych atrakcji podczas wakacji nad morzem nie jest zbyt trudne. Także zlokalizowanie odpowiedniego noclegu nad morzem nie jest kłopotliwe o ile zrobisz to kilka miesięcy wcześniej.

Co czeka Cię latem nad Bałtykiem ?

Wakacje nad polskim wybrzeżem to czysta morska woda, szum fal, powietrze bogate w mikroelementy, jod, sole mineralne, no i oczywiście świeże powietrze pozbawione toksyn, które często towarzyszą człowiekowi w dużych aglomeracjach. Woda morska zawiera wiele pierwiastków pierwiastków potrzebnych do życia, które możemy pochłaniać podczas morskich kąpieli.

Wakacje nad morzem pomocne w walce z łuszczycą

Pobyt nad morzem pomaga w walce z łuszczycą. Badania lekarzy przeprowadzane przez wiele lat udowodniły, iż wakacje nad morzem i wpływ słonej wody ma dobrotliwy wpływ na skórę walcząca z łuszczycą. Jeszcze bardziej pozytywny wpływ dla osób chorych na tą chorobę mają kąpiele w Morzu Martwym, w którym zasolenie jest jeszcze większe niż w Bałtyku.

Zdrowotne aspekty wakacji nad morzem

Wakacje nad morzem to oczywiście jod w powietrzu, który niezbędny jest do prawdy prawidłowego funkcjonowania i pracy tarczycy, szczególnie dużo jest go w okresach zimowych (podczasz sztormów), także wakacje nad morzem są polecane także na ferie zimowe, na Sylwestra, na Święta Bożego Narodzenia, gdy podczas silnych wiatrów w powietrzu jest duża zawartość jodu i spacery brzegiem plaży są wtedy bardzo wskazane. Nadmorski klimat jest polecany także alergikom, gdyż powietrze jest czyste i pozbawione elementów drażniących skórę i oczy. Naturalnie wakacje letnie to okres wylegiwania się na słonecznej plaży, zażywania morskich kąpieli i pełnego relaksu oraz wypoczynku, którego nie brakuje we Władysławowie i innych nadmorskich miejscowościach.

 

Poznaj klimat polskiego Bałtyku we Władysławowie

Władysławowo to urocza miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Bałtyckim w miejscu, gdzie zaczyna się Półwysep Helski. W tym punkcie rozchodzą się drogi na Półwysep Helski, w kierunku Jastrzębiej Góry i Karwi oraz droga do Trójmiasta. Wszystkich miłośników wakacji nad morzem zapraszamy serdecznie do Władysławowa gdzie poczuć można specyficzny morski klimat i odpocząć w pełnym uroku Morza Bałtyckiego.

Wejdź na latarnię morską w Rozewiu ?

Na pewno jedną z wielkich atrakcji jest latarnia morska położona kilka kilometrów od Władysławowa w miejscowości Rozewie. Jest to najbardziej wysunięty na północ punkt terytorium Polski. Poza sezonem letnim na latarnie wejdziesz bez problemu unikając tłumów, natomiast w wakacje latarnia cieszy się tak dużą popularnością i wejście może zająć nawet kilkadziesiąt minut.  Przepiękny widok na morze i okolice Rozewia i Władysławowa to niepodważalne atuty tego miejsca.

Port rybacki we Władysławowie

Port rybacki we Władysławowie to miejsce które oczywiście także warto odwiedzić. Co roku przyciąga ono wielu turystów, którzy doceniają urok tego miejsca i korzystają z możliwości uczestniczenia w rejsach statkiem po Bałtyku. Przez chwilkę poczuć się można niczym prawdziwy wilk morski, szczególnie gdy zawieje mocniejszy wiatr:)  Pprócz kutrów, które łowią ryby zobaczysz na miejscu szereg pięknych jachtów, które pływają po Morzu Bałtyckim, możesz tutaj zjeść pyszną rybę lub też kupić ją bezpośrednio z kutra i usmażyć we własnym zakresie.

Port rybacki we Władysławowie

Plaża we Władysławowie

Plaża we Władysławowie

Przepiękne plaże we Władysławowie i innych nadmorskich miejscowościach słyną z szerokich, czystych i pięknych piaszczystych powierzchni. Wieczorny spacer nad wodą jest wielką przyjemnością, a wiele osób uwielbia oczywiście wylegiwanie się za dnia na gorącym piasku w świetle słońca. Plaża, relaks, zimne napoje, szum fal morza, nadmorskie ptaki to wszystko możesz zaobserwować wypoczywających na plaży we Władysławowie.

Baza noclegowa nad morzem we Władysławowie

Oczywiście wybierając się nad polskie morze musisz wcześniej zarezerwować sobie nocleg dla turysty. Władysławowo to miejscowość, która co roku rozbudowuje swoją bazę noclegową, dlatego z reguły przed i po wakacjach nie ma problemu z rezerwacją pokoju, natomiast już miesiące tak jak lipiec i sierpień to szczytowe okresy i nocleg nad morzem we Władysławowie najlepiej rezerwować kilka miesięcy wcześniej.

Dlaczego warto zimą zajrzeć z dziećmi nad polskie morze ?

Zimowa propozycja „Dzieciaki jedziemy nad morze” !

Najczęściej pobyt nad morzem kojarzy się z latem, wakacjami, ładną pogodą, gorącym słońcem, dlatego większość dzieci dziwi się, gdy rodzice informuję, że w okresie zimowym chcą pojechać nad polskie morze. Oprócz ferii zimowych w górach warto odwiedzić nadmorskie miejscowości takie jak Jastarnia, Jurata, Łeba czy Władysławowo.

Uroki zimowego pobytu nad Bałtykiem

Sporo osób zastanawia się co takiego można robić zimą nad morzem i jaki jest urok zimowych wakacji nad Bałtykiem ? Prawda jest taka, że zima nad polskim morzem jest bardzo urokliwa. Plaża jest praktycznie pusta, nad wodą latają mewy, słychać szum fal kojący nasze zmysły. Jeśli ktoś był nad polskim morzem zimą wie, że ma to sens i jakie są zalety wypoczynku nad morzem w okresie zimowym. O tym poniżej w skrócie.

Powód pierwszy – cisza i spokój podczas urlopu !

Na pewno wielu z Was było nad morzem w okresie wakacyjnym. Ma to oczywiście wiele zalet, ale głównym problemem jest hałas i tłumy turystów. Znalezienie dobrego miejsca na plaży…baaaa…znalezienie w ogóle miejsca na plaży jest ciężkie ! Wokół biegają dzieci rozsypujące po turystach piasek, ciężko znaleźć spokojny zakątek, co chwilę przechodzą sprzedawcy kukurydzy, drożdżówek, lodów, woda jeśli chodzi o jej temperaturę pozostawia dużo do życzenia.

Czyste powietrze nad morzem

Czyste powietrze dla zdrowia, możliwość wdychania jodu, oddychanie pełną piersią, to ważne, to ważne atuty zimowego odpoczynku nad morzem zwłaszcza osoby z dużych aglomeracji takich jak Kraków, Warszawa czy śląskie miasta. Mieszkańcy tych terenów mogą odczuć, że zmiana powietrza daje naprawdę dużą różnicę w komforcie codziennego funkcjonowania. Zwłaszcza w okresie sztormów istnieje czas kiedy w powietrzu znajdują się duże ilości jodu, zatem nad polskie morze zapraszamy osoby, które chcą uciec na jakiś czas od smogu, smrodu spalin samochodowych i wszystkiego tego co niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Niższe ceny wypoczynku zimą nad morzem

Kolejny powód, dla którego warto zimą na kilka dni udać się nad polskie morze to niższe koszty wypoczynku. Wiele hoteli i miejsc w których wynajmuje się noclegi nad morzem oferuje ciekawe atrakcyjne warunki pobytu dla dorosłych i dzieci. Hel, Władysławowo, Jastarnia, Łeba, Kołobrzeg to miejsca w których możemy zimowy wypoczynek spędzić z całą rodziną po prostu taniej. Dla najmłodszych znajdą się ciekawe atrakcje w ośrodkach hotelowych, sale zabaw, baseny, sale z nagłośnieniem i animatorkami zabaw. Wszystko to skłania nas do tego, aby właśnie z najmłodszymi pociechami wyjechać na zimowy wypoczynek nad polskie morze. Ofertami specjalnymi objęte są nie tylko noclegi, ale także pyszne wyżywienie. Zatem jeśli chcesz odpocząć na polskim morzem i zrobić to taniej to wyjedź właśnie w okresie zimowym.

Dogodny dojazd nad morze

Kolejny ważny powód aby w zimie pojechać nad morze to brak korków i kolejek na drogach. Każdy kto w wakacje jechał nad polskie morze z pewnością zauważył, że droga zajmuje więcej czasu niż wcześniej planował…korki, kolejki przy bramkach autostradowych, zwiększony ruch pojazdów – wszystko to powoduje, że droga zajmuje więcej czasu, dzieci marudzą w samochodzie i podróż zwłaszcza jeśli nie masz klimatyzacji może stać się prawdziwym horrorem.

 

Zimowe atrakcje nad morzem

I ostatni powód skłaniający nas do spędzenia zimy nad morzem to atrakcje, które możemy tam znaleźć. Rejsy promem do Szwecji, muzea, oceanarium, mola, plażą zimą, smaczna ryba w barze, możliwość uprawiania sportów z dziećmi w basenach, sieć SPA, które także funkcjonują nad morzem, możliwość zobaczenia jak wygląda prawdziwy sztorm, otwarte mola spacerowe to tylko część atrakcji, które możesz znaleźć także nad Bałtykiem w okresie zimowym. Świetnym pomysłem jest odwiedzenie lasów na półwyspie Helskim, w nich odczujesz zimowy klimat nad morzem i jednocześnie ciszę.