Władysławowo

Władysławowo – wakacyjny kurort nadmorski

Władysławowo to miejscowość położona u nasady Półwyspu Helskiego z dostępem zarówno do otwartego morza jak i zatoki. Swoim zasięgiem administracyjnym obejmuje: Chałupy, Chłapowo, Rozewie, Jastrzębią Górę, Tupadły, Ostrowo i Karwię. Wybierając się na letni pobyt wakacyjny do Władysławowa odkryją Państwo w pełni zalety wypoczynku i noclegu nad polskim morzem. Piękna plaża, czysta woda, sąsiedztwo dużych kurortów nadmorskich i Trójmiasta (Gdańsk, Sopot, Gdynia) tworzą niepowtarzalną wakacyjną atmosferę. Piękno i różnorodność naszego regionu pozwalają na znalezienie niejednej ciekawej oferty na wczasy.

Główne atrakcje Władysławowa:

basen kryty oraz cały kompleks Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo,
bardzo szeroka i czysta plażą z dużą ilością barów,
plażowa zjeżdżalnia wodna,
aleja największych gwiazd sportu,
największy port rybacki w Polsce z pięknym molem spacerowym, przystanią jachtową, możliwością zakupu świeżej ryby, wycieczki statkiem turystycznym,
wieża widokowa Domu Rybaka,
wypożyczalnie sprzętu wodnego,
wesołe miasteczko,
Hallerówka – drewniany budynek generała Hallera z lat 20-tych z Izbą Pamięci,
Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny o ciekawej bryle konstrukcyjnej z lat 60-tych,
dyskoteki w których dobrze się wieczorem wybawisz (szczególnie polecam „Czarny Koń” przy ulicy Sportowej.

Miejsca, które warto zobaczyć w okolicach Władysławowa:

  fokarium na Helu (44km),
  zamek w Krokowej (25km),
  Pałac w Rzucewie (18km),
  przystań rybacka w Chłapowie, gdzie można kupić świeża rybkę (2km),
  Latarnia Morska w Rozewiu (5km),
  stadnina koni w Rozewiu (4km),
  wąwóz chłapowski (atrakcja turystyczna zawierająca unikatowe gatunki roślin, naprawdę piękna okolica),
  Jastrzębia Góra (7km) – od dawna urzeka swoim urokiem także w okresie powakacyjnym,
  przystań jachtowa w Pucku (10km),

Odwiedź port rybacki we Władysławowie

Rybacki port we Władysławowie oprócz wypełniania swych podstawowych funkcji (przystań dla kutrów, jachtów) chętnie gości wypoczywających turystów (wycieczki statkami turystycznymi po morzu, restauracje). Jest tu przystań jachtowa z zapleczem, baza ratownicza, długie molo ze wspaniałym falochronem oraz wiele innych bardzo ciekawych miejsc (na teren portu nie można wjechać samochodem). Wędkarze mają tu spore możliwości: długie nabrzeże, zaciszne miejsca (przy wędkowaniu w pasie nadmorskim konieczne jest zezwolenie). Amatorom wielkiej ryb polecamy połowy z kutra na otwartym morzu. Port morski we Władysławowie możesz odwiedzić przy okazji wizyty na plaży, która zaczyna się zaraz obok.
Dodatkowo kwatery prywatne, pensjonaty, noclegi do wynajęcia nad morzem, domki letniskowe oraz komfortowe hotele i apartamenty… szeroka gama ofert zaspokoi potrzeby wszystkich wczasowiczów.
W granicach Władysławowa znajduje się 23 km plaż, od wzmocnionych palami na półwyspie do tych kamiennych Rozewia i Jastrzębiej Góry. Najpiękniejsze główne kąpieliska usytuowane są przy szerokiej plaży pokrytej drobnym, białym gorącym w okresie letnim piaskiem. Niemalejącą popularnością cieszą się kąpieliska strzeżone, zjeżdżalnie, przejażdżki „bananem” lub skuterem, rozgrywki piłki plażowej, bary i restauracje na plaży. Po zachodzie słońca atrakcje stanowią występy artystyczne, dyskoteki, kluby nocne, nadmorskie puby.